NajČastejšie OTÁZKYAko prebieha rezervácia?

V prípade, že máme Váš svadobný termín voľný, dohodneme sa na predbežnej rezervácii. E-mailom Vám zašleme základné podmienky spolupráce a potrebné informácie. Pre rezerváciu Vášho termínu sa platí rezervačný poplatok. Akonáhle je z Vašej strany uhradený, termín je 100%ne len Váš. Bližšie detaily svadobného fotenia sa väčšinou dohadujú jeden až dva týždne pred svadbou, keď už aj Vy máte predstavu a viete približný harmonogram svadobného dňa.


Je potrebné aj osobné stretnutie pri rezervácii svadby alebo pri dohadovaní fotenia pred svadbou?

Pokiaľ je z Vašej strany záujem, tak nie je problém sa stretnúť aj osobne. No nie je to samozrejme podmienkou. Keďže fotíme svadby po celom Slovensku, tak častokrát mladomanželia bývajú ďaleko od Nitry alebo dokonca pracujú mimo SR, takže osobné stretnutie vopred ani nie je reálne. No nie je to z našej strany žiadny problém, všetko vieme dohodnúť aj telefonicky alebo mailom.


Kedy je najlepšie fotiť svadobné portréty a koľko času potrebujete?

Portrétne fotenie nemá byť povinnosť, má to byť o Vás, Vašej láske a hlavne radosti. Pre nás to radosť je a preto sa snažíme, aby ste z fotenia mali radosť aj Vy. :) Nie je nikde napísané koľko má trvať takéto fotenie. Z našich skúseností je to približne jedna hodina, ale je len na Vás, koľko času si vyhradíte. Kedysi sa toto fotenie realizovalo vždy pred obradom, dnes už je táto varianta využívaná čoraz menej, keďže časovo tento úsek dňa vychádzal na obed, kedy sú svetelné podmienky najhoršie a to nás núti voliť tienisté miesta. Ideálnou voľbou je fotenie v iný deň, kedy je možnosť cestovať na vzdialenejšie lokácie a vychutnať si podvečerné svetlo naplno. Ak fotenie v iný než svadobný deň nie je pre Vás to pravé, najlepšia alternatíva je nájsť si trochu času na západ slnka v areáli alebo v blízkom okolí Vašej svadobnej hostiny. Posledný rok sa kombinácia krátkeho podvečerného fotenia v deň svadby a fotenia v iný deň stáva čoraz viac populárnejšia a pre výsledný efekt najzaujímavejšia. :)


Ako vybrať vhodné miesto na portrétne fotenie v iný deň?

Svadobné fotky sa dajú dnes nafotiť na rôznych miestach. Častokrát aj na takých, ktoré v každodennom živote prehliadnete a nepovažujete za vhodné. Či už sa chcete fotiť v lese, na skale s výhľadom alebo naopak v meste či v modernej kaviarni je len na Vás. Pokiaľ nemáte predstavu o konkrétnom mieste, radi Vám s výberom pomôžeme.


Fotíte svadbu sám?

Pri fotení mi asistuje manželka Carmen. Je druhým fotografom, čo má len výhody, keďže vzniká viac zaujímavých fotografií a momentiek z odlišných uhľov pohľadu.


A čo v prípade zlého, nepriaznivého počasia?

Zamračené, oblačné počasie nie je problém, ale v prípade silného dažďa sme nútení presunúť fotenie na kryté miesto. Na výber je mnoho možností - reštaurácie, kaviarne, hotely, zámky, kaštiele, hrady alebo múzeá a pod. Väčšinou to ale znamená zvýšenie nákladov, nakoľko v niektorých kaštieľoch alebo hoteloch sa platí za fotenie. Alebo je tu ešte ďalšia možnosť, preložiť svadobné portrétne fotenie na iný deň.


Kedy po svadbe obdržíme naše fotografie?

Celková doba dodania kompletného diela je závislá od našej aktuálnej vyťaženosti.


Akou formou a aký počet fotografií odovzdávate?

Naši klienti dostanú všetky fotografie v elektronickej podobe a to formou online galérie, z ktorej si vedia stiahnuť všetky fotky v plnej kvalite na tlač aj vo webovej kvalite. Galéria so všetkými fotkami bude pre mladomanželov a ich hostí aktívna jeden rok. V najväčšom balíčku odovzdávame fotografie aj na USB kľúčiku. Svadobná galéria obsahuje okolo 900ks upravených fotografií z celého svadobného dňa. Surové RAW zábery neodovzdávame.


Kde všade fotografujete?

Fotografujeme po celom Slovensku, poprípade sa dá dohodnúť aj v celej EU.


Robíte aj rande fotenia?

Áno a je to skvelý spôsob sa spoznať navzájom, oťukať sa s objektívom ešte pred samotnou svadbou a navyše budete mať hmotnú spomienku na toto čarovné obdobie. S radosťou Vás nafotíme na Vašom obľúbenom mieste, na takom čo pre Vás niečo znamená. Ak Vás nič konkrétne nenapadne, radi Vám s výberom miesta pomôžeme a nájdeme tú správnu lokáciu pre Vaše fotografie.


Ako si podľa Vás ideálne naplánovať svadobný deň?

Možností je viacero, ale my vždy odporúčame nevestám, nezačínať veľmi skoro s rannými prípravami. Vždy je lepšie, keď sa nevestička vyspí a užije si v plnej energii svoj vysnívaný deň. Pokojne môže začínať s prípravami od 10-11tej hodiny, alebo aj neskôr. Tento čas sa samozrejme prispôsobuje šikovnosti MUAH artistky a času obradu. Po vlasoch a makeupe pokračujeme obliekaním ženícha, nevesty a následne prvým pohľadom. Je už na Vás, či chcete nafotiť prvý pohľad len v intimite romantického okamihu vo dvojici alebo nechať prvý pohľad až na sobáš. Nasleduje sobáš a gratulácie. Po gratuláciách sa presúvame na hostinu. Pokiaľ je sobáš a hostina na jednom mieste, pokojne sa po gratuláciách môžu nafotiť aj skupinové fotky s rodinou. Alebo sa toto fotenie môže urobiť po prvom tanečnom kole cez prestávku. Každopádne tieto fotografie odporúčame nafotiť čím skôr a potom už nasleduje voľná zábava a veľa momentiek z parketu. Čo sa týka programu na hostine, neplánujte si toho veľa. Pokiaľ je dobrý dj a dobrá zábava, netreba cez prestávky ľuďom tlačiť ešte nejaké nútené aktivity. Na svadbe sa ľudia potrebujú aj porozprávať. A keď už veľmi chcete, tak dajte jeden, maximálne dva programy. Veľmi obľúbené je prskavkové fotenie s hosťami, objednaná fotobúdka na dve-tri hodinky alebo aj barman, ktorý mieša drinky na želanie. Poslednou oficiálnou záležitosťou ktorú zvyknú na svadbe mladomanželia rešiť je čepčenie a "vykrúcanka" alebo "redový tanec". Častokrát je u nás zvyk, že sa čepčenie dáva okolo polnoci, no ak máte tú možnosť, určite to dajte skôr. Je to krásny program, ktorý poteší aj deti na svadbe, ktoré tam už v tom čase nemusia byť, ale hlavne babky a dedkov, ktorí čakajú ospanlivo na stoličkách práve na tento moment. Zažili sme veľa svadieb kde sa čepčenie realizovalo okolo 23hod. (niekedy aj skôr) a nielen mladomanželia ale aj hostia si veľmi pochvalovali. Ženích a nevesta už o polnoci boli naspäť na svojej svadbe, prezlečení v ľahkých šatách, užiť si party svojho života. No a prečo sme vlastne ráno mohli tak neskoro začínať, keď kedysi museli ísť nevesty na účes už o siedmej? Je to hlavne z toho dôvodu, že sa zrušilo portrétne fotenie pred obradom. Táto aktivita sa v poslednom období skracuje už len na prvý pohľad pred obradom a s ním sa urobí krátke 10 minútové fotenie. Tu sa ušetrí najviac času a mladomanželia si oveľa viac svoj deň vychutnajú. Pamätajte na to, že svadobné portréty vieme naoftiť v krátkom časovom úseku na západ slnka počas hostiny a ak chcete k tomu viacej fotiek, tak je ideálne zvoliť si aj fotenie v iný deň.


Na presuny v rámci svadobného dňa Vás zoberieme alebo chodíte vlastným autom?

Prepravujeme sa väčšinou vlastným autom. Na miesta svadobného portrétneho fotenia Vás nasledujeme, alebo Vy nás, záleží od toho, kto konkrétnu lokalitu pozná lepšie.


Odovzdávate aj tlačené fotografie?

Svadobné fotobalíčky neobsahujú žiadne tlačené fotografie. No v prípade záujmu sa dajú doobjednať, alebo Vám vieme dať kontakt na overenú tlač fotografií rôznych rozmerov v najvyššej kvalite.
Ak tu nenájdete odpoveď na Vašu otázku, neváhajte a napíšte nám mail.